Варіанти внутрішньої обробки балконів

Балкони, незважаючи на свою малу площу, є досить важливою частиною квартири. Вся справа в тому, що на невеликій балконній території можна створити абсолютно специфічні експлуатаційні умови, ніж в інших кімнатах. Балкон може служити коморою, майстернею, альтанкою, сушаркою, а також - продовженням кімнати, в залежності від його площі і бажання господарів квартири. 

Сегодня при любом строительстве или ремонте зданий любого типа пластиковые окна обнинск являются выбором номер один, благодаря их универсальности, отличным эксплуатационным качествам и внешнему виду.

Вся справа в незвичайності цієї житлової прибудови, а саме - в наявності великого вільного отвору на вулицю, який займає до половини балконної лицьової стіни. У більшості випадках в цей отвір встановлюються склопакети, в деяких випадках він залишається так: все залежить від бажання і фінансових можливостей власників квартири.

Починаючи обробку балкона, особливу увагу приділяють стінам, адже вони займають значну частину площі. З урахуванням специфіки цієї частини квартири, оздоблення балкона багато в чому відрізняється від обробки кімнат, через зовсім інших експлуатаційних умов і функцій.  Як правило, підстави балкона в більшій мірі піддаються атмосферному впливу з вулиці - сезонному перепаду температури, вологості, безпосередньому впливу сонця. Тому, при виборі оздоблення стін важливо врахувати цю специфіку, і зробити вибір у бік більш стійких матеріалів.

Як правило, при декоруванні стін балкона застосовують такі матеріали:

1. Фарбування. Найпростіший спосіб, і раніше був найбільш поширеним. Для його реалізації на стінах облаштовується елементарна стяжка, а потім проводиться фарбування олійною або водоемульсійною фарбою. Якщо балкон має відкритий тип, і використовується в якості сушарки для білизни або як комора, то масляна або емалева фарба підійде більше, як більш міцна. У разі, якщо балкон засклений і експлуатується більш делікатно, можна застосувати водоемульсійну фарбу фасадного типу.

2. Шпалери. Застосовуються виключно для заскленого і утепленого типу балконів, які мають щадний варіант експлуатації: найчастіше це буває у випадках, коли балкон оформляється, як продовження квартири, за рахунок демонтажу стіновий перегородки між кімнатою і балконом. Шпалери вибираються щільні, і, бажано, вінілові, через свою більшу стійкість до зовнішнього впливу.

3. Вагонка МДФ. Досить красивий сучасний спосіб оформлення балкона, підійде як для балкона, що грає роль продовження кімнати, так і для балкона-комори. Єдине обмеження - це наявність підвищеної вологості. Таке буває, якщо на балконі сушать великі обсяги ручного прання, коли вода капає на підлогу.

4. Пластикова вагонка. Найбільш універсальний спосіб оформлення балконних стін. Вона не боїться вологи, і має середню ступінь стійкості до механічних впливів і перепадів температури. Однак, якщо балкон використовується, як міні-склад, то важно враховувати, що пластикова вагонка здатна пошкоджуватися при механічних впливах середнього ступеня: в цьому відношенні матеріал з МДФ виглядає краще. Обираючи вагонку, важливо враховувати, що при її монтажі відбувається зменшення простору за рахунок облаштування обрешітки.

Є ще інші, менш застосовувані способи, наприклад, вагонка з деревини. Дуже красивий вид оформлення, однак таке покриття потрібно в обов'язковому порядку покривати захисним шаром лаку. Підходить тільки для чистових видів експлуатації балкона.

Похожие статьи:

  1. Лазня з вишуканою обробкою
  2. Чим утеплити стіни лазні з піноблоків?
  3. ​Правила офісного дизайну
  4. Варіанти встановлення унітазу