Промислові джерела безперебійного живлення

Промислові джерела безперебійного живлення можуть бути однофазними і трифазними. Однофазні ДБЖ підуть для побутового використання, наприклад, убезпечать вас від втрати даних на комп'ютері, якщо трапиться стрибок напруги в мережі.

Однофазні ДБЖ можуть бути резервними (off-line), інтерактивними (line-interactive) і подвійного перетворення (online).

Однофазні ДБЖ резервної схеми (off-line) фільтрують високовольтні імпульси і електромагнітні перешкоди при підключенні пристрою до первинної електромережі. Такі ДБЖ мають високий ККД (до 99%), практично не нагріваються і працюють майже безшумно. Однак варто враховувати, що резервним джерелом потрібно деякий час, що переключитися на харчування від батарей, і вони не дають можливість для коригування частоти або напруги.

Off-line ДБЖ підійдуть вам в тому випадку, якщо для устаткування, яке обслуговує не буде критичним своєчасне відключення при проблемах в електромережі.

Інтерактивні однофазні ДБЖ (line-interactive) працюю по тій же схемі, що і off-line пристрої, але на вході у них встановлений ступінчастий стабілізатор напруги, завдяки якому стає можливим регулювати вихідну напругу.

Інтерактивні однофазні ДБЖ підійдуть для живлення приладів, у яких напругу живлення негайно випрямляється і фільтрується, наприклад, для комп'ютерів і значної частини сучасної побутової техніки, освітлювальних і обігрівальних приладів.

Качественные промышленные ибп купить по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

ДБЖ подвійного перетворення (online), як зрозуміло з назви, працюють за принципом подвійного перетворення роду струму. Першим етапом на вході змінний струм перетвориться в постійний, після чого відбуватиметься процес зворотного перетворення постійного струму в змінний. При такій системі акумулятори виявляються безперервно включені в мережу, тому пристрою не потрібно час для перемикання, що і є основною перевагою цього типу джерел безперебійного живлення.

ККД таких джерел традиційно невисокий і складає близько 80-95%, що призводить до нагрівання і підвищення рівня шуму при роботі ДБЖ, проте передові моделі можуть бути оснащені інтелектуальними режимами, здатними підняти ККД до 99%.

Крім того, Online ДБЖ дозволяють коригувати не тільки напругу, але і частоту.

Установка таких ІБП рекомендується для підтримки роботи обладнання, для якого дуже важливо якість електроживлення, наприклад, для навантажених серверів, високопродуктивних робочих станцій і т.п.

Трифазні ДБЖ використовуються при роботі з промислової трифазної мережею, яка живить трифазне обладнання, розраховане на напругу 3х380 В, і однофазні споживачі енергії, що працюють при напрузі 220 В.

Потужні трифазні ДБЖ (від 10 кВА) допоможуть не тільки вирівняти напругу, але і уникнути «перекосу фаз» - ситуації, коли одна з фаз мережі може мати 100% навантаження, а інші не мати навантаження зовсім. в таких умовах напруга в фазі з 100% навантаженням буде менше номінального, а в інших - вище, що може привести до гармонійних спотворень напруги.

Крім того, трифазні ДБЖ здатні з високою ефективністю розвантажити нейтральний провід від гармонік струму, а також вони сприяють більш високою і надійній роботі великих комп'ютерних систем.

Похожие статьи:

  1. Особенности укладки кафеля в ванной комнате
  2. Сайдинг з дерева: переваги й недоліки
  3. Источники бесперебойного питания